Kariyer   |   İletişim Formu   |   Sitemap   |      

 
 
 
Kurumsal
Hakkımızda
Misyonumuz
Vizyonumuz
 
AnasayfaHaberlerTürkiye Arıcılık Sektörü Ordu?da Toplandı

Türkiye Arıcılık Sektörü Ordu?da Toplandı

 

Türkiye Arıcılık Sektörü Ordu’da Toplandı
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPARD Uygulamaları Değerlendirme Toplantısı kapsamında düzenlenen "Arıcılık Sektörü Toplantısı" 17 aralık 2015 Perşembe günü saat 10.00’da Ordu Belde Otel Toplantı salonunda yapıldı.
 

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Kırsal Kalkınma Bileşeni olan IPARD desteklerinin uygulayıcısı olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 2007 - 2013 yılları arasında önemli çalışmalar gerçekleştirerek Türkiye’ye modernize edilmiş kırsal kalkınma yatırımları kazandırmaya devam ediyor. 

TKDK bu kapsamda yapılan yatırımların uygulama sonuçlarının değerlendirmesi amacıyla sektör toplantılarını sürdürüyor. Düzenlenen sektör toplantıları kapsamında "Arıcılık Sektör Toplantısı" Ordu’da gerçekleştirildi. Toplantıda Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Ali Recep Nazlı, Ordu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz, kurum yöneticileri, aracılık enstitüleri ve birlik başkanlarıyla birlikte Türkiye bal üreticileri birliği genel başkanı Azmi Yıldız,Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği başkanı Bahri Yılmaz ve birlik başkanları ile birlikte aracılık sektöründe görev alan mühendisler  ve üreticiler katıldı.

Türkiye’de arıcılığın merkez ili Ordu diyen TKDK Başkanı Ali Recep Nazlı"Avrupa Birliği ile Türkiye’nin ortak bütçesi ile kurulan programı uyguladık ve bu programın birici dönemini geride bıraktık ve ikinci döneme bu ay sonu ile de başlayacağız. Birinci programın sonunda mola vererek neler yapmışız, eksiklerimiz nelerdir, sektör bizden neler bekliyor diye sektör toplantıları yapmaya başladık. 

Çeşitli alanlarda başlattığımız toplantılar kapsamında Arıcılık Sektörü Toplantısı’nı yapıyoruz. Arcılık Sektörü Toplantısı’nı neden Ordu’da yapıyoruz? Çünkü Türkiye’nin arıcılıktaki merkez ili Ordu ilimiz, burada bu konu odaklanmış, burada kümelenmiş. İyi yatırımcılar iyi üreticiler, sektöre yön veren insanlar hep buralarda organize edilmiş, burada kümelenmiş. Biz de bu konuyu burada tartışalım, yerinde müzakere edip, Ordu’daki arkadaşlarımızın görüşlerini yerinde alalım diye düşündük" dedi. Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu: "Arıcılık sektörüne desteği çok anlamlı buluyorum. Kaliteli balın değeri tar5tışılmaz. Arıcılığın merkezi Ordu. Türkiye’de en fazla bal üreten il dönem dönem Ordu, dönem dönem Muğla. Rakamlara göre dönem dönem Muğla’yı geçiyoruz. Arıcılık sektörü bizim açımızdan son derece önemli, stratejik ve geleceği olan bir sektör. Kaliteli bal üretirseniz müşterisi Hint’ten, Yemen’den geliyor sizden alıyor. Bu sektörde gerçekten desteği çok anlamlı buluyorum" ifadelerini kullandı.

 


  
 

 
Copyright (c) 2014 Ünye Web Tasarım Kurumsal   |   Ürünlerimiz   |   Foto Galeri   |   Belgelerimiz   |   Haberler   |   İnsan Kaynakları   |   İletişim